چگونه نوشته خود را NFT کنیم | 10 روش برای استفاده نویسندگان از NFT

NFT ها کم کم جزئی از زندگی روزمره ما می شوند. در یکی دو سال اخیر NFT ها رشد بسیار زیادی را تجربه کردند و تا به امروز در تمام زمینه های فرهنگی هنری، هنرمندان را درگیر خود کرده اند. یعنی NFT های هنری، NFT های ویدئویی، NFT های موسیقی و البته NFT های کتاب داشته باشید. NFT فقط یک فایل دیجیتالی است که مالکیت آن در بلاک چین ثبت شده است. اما در بسیاری از زمینه ها در حال رشد و توسعه هستند؛ پس اگر شما نویسنده هستید، توجه داشته باشید که NFT تاثیر بسیاری در آینده نزدیک بر روی دنیای ادبی خواهد داشت.

اگر شما نویسنده هستید، باید با تغییرات تکتولوژی همراه شوید و اجازه دهید، مخاطب با شما احساس نزدیکی بیشتری داشته باشد و نوشته ها و مقالات شما را راحت تر بخواند. برای این کار باید نوشته های خود را NFT کنید. ما در این مقاله به مزایای NFT کردن نوشته ها و کتاب ها می پردازیم و نحوه NFT کردن نوشته نویسندگان را توضیح می دهیم.

چرا کتاب خود را NFT کنیم؟

فقط انتشار نسخه چاپی یا دیجیتال گزینه های موجود برای نشر را محدود می کند. طرفداران شما، که شما را دوست دارند و به دنبال کتاب شما هستند؛ می خواهند به کتاب شما و دنیایی که ساخته اید، دسترسی بیشتری داشته باشند. یک مجموعه دیجیتالی به خوانندگان شما امکان دسترسی به انواع قسمت ها و موارد اضافی مربوط به کتاب شما را می دهد.

10 روش برای استفاده نویسندگان از NFT

1. نسخه کلکسیونی روی جلد کتابتان (نسخه شماره‌ دار روی جلدتان یا روی جلد جایگزینی که تصمیم گرفتید از آن استفاده نکنید).

2. یک تصویرگر استخدام کنید تا آثار هنری اصلی دیگری را بر اساس شخصیت‌ ها یا کتاب‌ هایتان خلق کند و NFT آن‌ ها را بفروشید.

3. نسخه کلکسیونی یک نسخه جایگزین کتاب. شاید با یک فصل اضافه شده یا یک پایان جایگزین متفاوت.

4. تنها با فروش یک نسخه محدود از یک کتاب خاص، کمبود ایجاد کنید. کتابی را تنها با 500 نسخه ارائه دهید.

5. یک ویدیو یا فایل صوتی انحصاری از شما که در حال خواندن کتابتان هستید، درست کنید.

6. یک NFT که بر خط داستان تأثیر می‌گذارد. یک شی دیجیتال که به خواننده شما کمک می‌ کند تا یک پازل درون کتاب را حل کند، یا به او اجازه می‌ دهد یک خط داستانی جایگزین را کشف کند.

7. نسخه اول کتاب را NFT کنید.

8. اگر کتاب شما علمی تخیلی یا فانتزی است، می‌ توانید بخش‌ هایی از آن جهان‌ های دیجیتال را بفروشید. به عنوان مثال، تصور کنید که می‌ توانید یک قطعه زمین خاص در هری پاتر بخرید.

9. کارت های معاملاتی دیجیتال، مربوط به کتاب شما امکان NFT شدن دارند.

10. متن کل کتاب خود را به اثر هنری تبدیل کنید.

مزایای استفاده نویسندگان از NFT

شما NFT را به طرفداران دو آتیشه خود تحویل می دهید. افرادی که کتاب های شما را بیشتر دوست دارند، بیشتر از شما این را می خواهند. آن ها می خواهند بیشتر شما را ببینند. بیشتر از شما بشنوند. بیشتر از شما بخرند. بیشتر از شما جشن بگیرند. این ماهیت یک هوادار فداکار است. NFT ها به شما این امکان را می دهند که به طرفداران خود آن چه را که واقعاً می خواهند ارائه دهید، به گونه ای که آن ها را خوشحال می کند و برای شما درآمد می سازد.

شما یک رویداد رسانه ای ایجاد می کنید. وقتی کتابی را تبلیغ می کنید، محتوای نویسندگان اغلب در رسانه های اجتماعی تمام می شود. بنابراین آن ها به چیزهای پیش پا افتاده ای متوسل می شوند. مانند: “اکنون کتاب من را بخر” یا چیزی شبیه به ایجاد یک کانال تلگرام با صدای شخصیت اصلی آن ها. NFT ها به شما امکان می دهند، در مورد چیزهای مهم در توییتر و اینستاگرام مطلب منتشر کنید.

درآمد باقیمانده بدست می آورید. هنگامی که یک NFT را می فروشید، می توانید هر بار که دوباره فروخته می شود، حق امتیاز خود را طلب کنید. اگرچه استاندارد 10٪ – 15٪ است. از نظر تئوری می تواند بالاتر باشد. این یک جریان درآمد غیرفعال اضافی برای شما به عنوان نویسنده ایجاد می کند. این بدان معناست که هر بار که کتاب یا کالای شما فروخته می شود، مقداری از درآمد آن را دریافت می کنید.

طرفداران شما، شما را تبلیغ می کنند. افرادی که NFT می خرند، دوست دارند به خود ببالند که NFT خریدند. بنابراین آن ها کتاب شما را در رسانه های اجتماعی پست می کنند (من نسخه شماره 7 کتاب فلانی را خریدم).

شما می توانید سرمایه گذار ایجاد کنید. اگر به سطح مشخصی از شهرت رسیدید، این فقط طرفداران شما نخواهند بود که برای NFT های شما تلاش می کنند. سرمایه گذاران نیز به دنبال NFT شما خواهند بود؛ افرادی که معتقدند این NFT در آینده افزایش خواهد یافت؛ زیرا شما نویسنده فوق العاده ای هستید. به عنوان مثال، برخی از مجموعه‌ داران کمیاب، نسخه اول را نه به این دلیل که نویسنده را دوست دارند، بلکه به این دلیل که فکر می‌ کنند ارزش کتاب ده یا بیست سال آینده بیشتر خواهد شد؛ می‌ خرند. این باعث می شود NFT شما حتی کمیاب تر نیز شود.

پیوند دارایی های دیجیتالی و فیزیکی با NFT

شما می توانید دارایی های دیجیتال را با دارایی های فیزیکی تکمیل کنید. به عنوان مثال، می‌ توانید یک NFT از اولین تا پنجاهمین نسخه دیجیتالی کتاب جدید خود را به قیمت 100 تا 500 دلار بفروشید و سپس یک نسخه ویژه فیزیکی با امضای خود برای آن‌ ها پست کنید. یا می‌ توانید با یک طرفدار پرشور که یکی از NFT‌ های شما را خریداری می‌ کند، یک تماس تصویری بگیرید و یا نوع دیگری از ملاقات انفرادی را به او پیشنهاد دهید.

بزرگ ترین مزیت NFT کردن کتاب برای نویسندگان: حق امتیاز

بیشتر مواقع، نویسندگان کتاب‌ های خود را می‌ فروشند و درآمدشان همان جا تمام می‌ شود. کتاب را می توان ده بار دیگر فروخت، اما فقط برای نسخه اول پول می گیرند. به همین دلیل است که NFTها واقعاً سر و صدا می کنند: زیرا آن ها از بازار کتاب دست دوم درآمد زایی می کنند.

چگونه نوشته خود را NFT کنیم؟

پلتفرم میرور چیست؟

پلتفرم میرور مقالات شما را به پایگاه داده غیرمتمرکز متصل می کند و بابت آن پاداش دریافت کنید. حتی می توانید با نشریه خود یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) بسازید و با همکاران خود و سایر نویسندگان همکاری کنید.

Mirror.xyz، پلتفرم جدیدی بر بستر بلاک چین اتریوم است. این پلتفرم غیرمتمرکز، برای کاربران مبتنی بر ارزهای دیجیتال است. در واقع میرور پلتفرمی جدید برای نوشتن و کسب درآمد است. این پلتفرم در سال 2020 توسط دنیس نظروف ایجاد شد تا به تولید کنندگان، هنرمندان و نویسندگان برای کسب درآمد کمک کند. هدف میرور تغییر در سبک درآمدزایی برای نویسندگان است.

نحوه عضویت در سایت MIRROR.XYZ

برای عضویت در سایت میرور باید از توکن WRITE استفاده کنید. توکن رایت بر بستر اتریوم است و به عنوان دعوت نامه می توانید از آن استفاده کنید. در واقع برای عضویت در سایت نیاز به دعوت نامه های اپلیکیشن کلاب هاوس دارید. اما داشتن این توکن مسئله دعوت نامه را حل می کند. از این توکن می‌ توان در تصمیم گیری و رأی‌ دهی نیز استفاده کرد. یکی از راه های دریافت توکن WRITE شرکت در مسابقه WRITE RACE است. در این مسابقه، به هر حسابی که آدرس اتریوم خود را به یک اکانت توییتری متصل می‌ کند، ۰.۰۱ WRITE می دهد. در آخر به ده نویسنده ممتاز که هر هفته بیشترین رأی را کسب کنند، یک واحد توکن WRITE اهدا می‌ شود و به وسیله آن می‌ توانند نوشته‌ های خود را در پلتفرم میرور منتشر کنند.

نحوه اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم میرور

بهترین روش برای عضویت در سایت میرور این است که با استفاده از افزونه کیف پول متامسک در گوگل کروم (Chrome) یا بریو (Brave) به سایت میرور متصل شوید. بعد از این که عبارت بازیابی خود را ذخیره کردید، گزینه Connect Wallet را انتخاب کنید تا پلتفرم Mirror.xyz به آدرس متامسک شما متصل شود. میرور ده پاسخ به مسائل امنیتی از شما می خواهد، سپس آدرس متامسک خود را در توئیتر به اشتراک بگذارید. بعد از انتخاب گزینه Link Identity متامسک پیامی را می دهد تا امضا کنید. بعد از آن به صورت اتوماتیک یک پیام به حساب توئیتر شما ارسال می شود و هویت شما با انتخاب tweet در پلتفرم میرور تائید می شود.

نحوه رأی‌گیری در میرور

در واقع شما باید مردم را متقاعد کنید که به شما رای بدهند. هر هفته 10 رأی به شما داده می‌ شود. حال به انتخاب خودتان می‌ توانید این رای‌ ها را بین سایر افراد کاندید شده تقسیم و یا برای خودتان بردارید. در بخشی از پلتفرم میرور عنوان «درباره چه می‌ نویسید؟» و یا «برای سرمایه‌ گذاری در پلتفرم میرور چه ایده‌ ای دارید؟» نوشته شده است که به شما کمک می‌ کند تا به آن دسته از افرادی که نمی‌ شناسید؛ اما مایل به دنبال کردن آن‌ ها هستید، رأی‌ هایتان را به درستی توزیع کنید. پس از انتخابتان به عنوان یک ناشر، یک توکن Write به شما داده می‌ شود که قدرت رأی دادنتان را صد برابر می‌ کند. برای هر بار رأی‌ دهی، کیف پول متامسک از شما درخواست امضاء تراکنشی را خواهد کرد تا رأی‌ شما مورد تأیید واقع شود.

محیط کاربری پلتفرم میرور

محیط کاربری پلتفرم میرور ساده و کاربرپسند است. ابزارهایی که تیم توسعه‌ دهنده آن ها در نیمه ابتدایی سال جاری به نویسندگان ارائه کرده، یکی از نقاط قوت این پلتفرم محسوب می‌ شود. پلتفرم میرور از پروتکلی به نام زورا (Zora) استفاده می‌ کند که به واسطه آن می‌ توان نوشته‌ ها را به عنوان یک توکن NTF منتشر کرد. همچنین قابلیت به حراج گذاشتن و یا استفاده از ویرایش‌ های زمان‌ بندی شده را برای کاربر فراهم می‌ کند و شما می‌ توانید یک دوره عرضه و جمع‌ آوری محدود را برای مجموعه‌ های خود ایجاد کنید. یکی از ویژگی‌ های جالب پلتفرم میرور، تأمین سرمایه جمعی (Crowdfund) است. این ویژگی امکانی را برای کاربران فراهم می‌ کند که بتوانند برای تأمین سرمایه یک ایده، اتریوم‌ های خود را به ازای یک توکن خاص، سپرده‌ گذاری کنند.

شما می توانید با راه های مختلف تبلیغاتی برای NFT ها در مقاله 20 روش رایگان تبلیغ آثار هنری برای مجموعه های NFT آشنا شوید.

نظر شما در رابطه با NFT کردن نوشته ها و کتاب ها چیست؟

دیدگاه خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Back to top button
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x